Jak sprzedać zadłużone mieszkanie i na tym nie stracić?

Żyjemy w czasach, w których mało, kto nie ma długów. Częstym zjawiskiem są zobowiązania kredytowe, niespłacone raty pożyczki lub nieuregulowane rachunki. Zjawisko to dotkliwe jest dla dłużników posiadających nieruchomość. Zadłużone mieszkanie spółdzielcze, dom, lub inna nieruchomość może zostać zlicytowana przez komornika lub przejęta przez bank.

Właściciel zastanawiając się: „jak w sposób szybki sprzedam zadłużone mieszkanie?” ma do wyboru niewiele opcji. W grę wchodzi czynnik zasadniczy, jakim jest czas. Wierzyciele nie lubią czekać, a w związku z tym tradycyjne metody sprzedaży zadłużonego mieszkania mogą być nieskuteczne. Trzeba tu sięgnąć po sprawdzonego nabywcę, który pomoże dłużnikowi zapobiec tragicznej sytuacji, czyli eksmisji komorniczej. Taką firmą jest https://nieruchomosci-zeus.pl/, gdzie w sposób prosty i szybki można uzyskać pieniądze ze sprzedaży zadłużonego mieszkania.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania spółdzielczego, czyli walka o zaświadczenie

Własnościowe mieszkanie spółdzielcze nie do końca można łatwo sprzedać. Spółdzielnia jest podmiotem, który ogranicza prawo do własności mieszkania, co jest ujęte w stanie prawnym lokalu. Bez jej zgody nie da rady spieniężyć lokalu. Zadłużone mieszkanie spółdzielcze można spieniężyć tylko w przypadku spłaty należności długu do spółdzielni. To błędne koło, które dotyka wielu właścicieli mieszkań tego rodzaju. Spółdzielnie mogą, ale nie muszą zgadzać się na sprzedaż lokalu przez właściciela. W przypadku zadłużenia w czynszu często warunkiem uzyskania odpowiedniego zaświadczenia jest spłata długu, na którą właściciela z oczywistych powodów nie stać.

Jednakże istnie rozwiązanie tej patowej sytuacji. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy w naszej firmie i wpisać: „sprzedam zadłużone mieszkanie spółdzielcze”. Doskonale orientujemy się w przepisach i zwyczajach spółdzielni i możemy skutecznie pomóc. Podpisanie umowy przedwstępnej gwarantuje wypłacenie zadatku. W tym momencie można pokryć zadłużenie do spółdzielni i spokojnie odebrać właściwe zaświadczenie. Jest ono potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego.

 Alternatywne sposoby sprzedaży zadłużonego mieszkania

Ogłoszenie: „sprzedam zadłużone mieszkanie” zamieszczone w prasie lub na portalu ogłoszeniowym jest mało skuteczne. W zależności od rodzaju zadłużenia potencjalni nabywcy obawiają się konsekwencji zakupu takiej nieruchomości. To przekłada się na długi czas oczekiwania na chętnego.

Można oczywiście skorzystać z usług wprawnego biura nieruchomości, ale tu pojawia się problem dwojaki. Po pierwsze agencja jest tylko pośrednikiem w sprzedaży, w związku z tym szukanie nabywcy na zadłużone mieszkanie może również się przedłużyć. Drugą kwestią jest fakt, że należy po sprzedaży odjąć od uzyskanych środków prowizję biura nieruchomości. Niska cena uzyskana po długim czasie i do tego prowizja mogą nie pomóc w przypadku chęci szybkiej spłaty zobowiązania. Jedynym nabywcą, gdzie bez kosztów i szybko można uzyskać wycenę online, a ciągu kilku dni odzyskać ulokowane w nieruchomości środki jest profesjonalny skup nieruchomości.

Jak zdążyć przed licytacją?

Zadłużone mieszkanie, w przypadku zajęcia komorniczego, to zaledwie kilkutygodniowy czas na sfinalizowanie transakcji sprzedaży. Zdążyć należy przed licytacją, gdyż wiąże się ona z bezwzględną eksmisją. Koszty postępowania komorniczego dokładają się do zadłużenia, licytacja za to może nie spełnić oczekiwań nawet wierzyciela. Wówczas część długu zostanie i tak naprawdę sytuacja dłużnika staje się trudniejsza, bo zostaje bez własnego lokalu mieszkalnego.

Ostatnim momentem, kiedy można sprzedać zadłużone mieszkanie jest powiadomienie o licytacji. To już jest ta chwila, kiedy należy zaspokoić roszczenia komornika i wierzyciela i jest na to bardzo mało czasu.

Szybka reakcja, podyktowana możliwością uzyskania dużo większej kwoty za nieruchomość jest tu kluczowa. Zyskać można korzystając z oferty https://nieruchomosci-zeus.pl/ i pomocy całego sztabu ludzi tak, by jak najszybciej przeprowadzić transakcję.

NHYPERLINK „https://nieruchomosci-zeus.pl/skup-nieruchomosci-z-problemami/”ieruchomość z problemami innego rodzaju powoduje, że właściciel mocno zastanawia się: „jak sprzedam zadłużone mieszkanie?”. Skup mieszkań zadłużonych to szereg korzyści, kiedy w grę wchodzi czas. Jednocześnie pozbyć można się zobowiązań i jeszcze zyskać dodatkowe środki. Ważne jest, by rozważyć inne opcje i zdać sobie sprawę, że lepszej oferty i szybszego załatwienia sprawy raczej się nie osiągnie.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!