Jak szybko można sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Sprzedaż mieszkania z lokatorem nie jest łatwa. Jak zawsze, gdy w grę wchodzi nieruchomość obarczona rozmaitymi problemami, znalezienie kupca jest długotrwałe i kosztowne. Wybór formy sprzedaży oraz podejście właściciela do tego tematu są czynnikiem uzależniającym efektywne osiągnięcie celu.

Wpierw należy odpowiedzieć na pytanie – Czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem? Odpowiedź jest twierdząca. Sprzedaż mieszkania z lokatorem jest jak najbardziej możliwa. Co nie znaczy, że jest łatwa i szybka. Znalezienie nabywcy na nieruchomość z problemami rodzi komplikacje. W związku z tym trzeba dobrze sprecyzować swoje potrzeby i dostosować do warunków znalezienia potencjalnego kupca. Dobrą metodą będzie wykorzystanie usług firmy https://nieruchomosci-zeus.pl/, wypełnienie formularza i zamieszczenie oferty: „sprzedam mieszkanie z lokatorem”. To opcja najskuteczniejsza i gwarantująca szybkie spieniężenie nieruchomości.

Jaki najemca, taka sprzedaż mieszkania z lokatorem

Faktem jest, że przy sprzedaży mieszkania z lokatorem, uczestnictwo osoby zajmującej lokal mieszkalny jest kluczowe. Samo zamieszczenie ogłoszeń w internecie, czy lokalnej prasie wiąże się z dwiema sprawami dotykającymi współpracy z wynajmującym. Pierwsza dotyczy przygotowania mieszkania dla chętnych nabywców i wykonania zdjęć poglądowych. Druga dotyczy odświeżenia lokalu, a być może większego remontu. Decydując się na wynajem mieszkania należycie trzeba zapoznać się ze swoimi prawami i obowiązkami. Relacje oparte na zaufaniu i klarownie skonstruowanej umowie przydadzą się, kiedy w grę wejdzie sprzedaż mieszkania z lokatorem.

W każdej sytuacji najważniejsze jest uzyskanie zgody użytkownika lokalu. Każda ingerencja w prywatną przestrzeń lokatora zajmującego mieszkanie na podstawie umowy usankcjonowanej prawnie musi odbyć się za jego zgodą i zezwoleniem.

Tu relacje między właścicielem, a lokatorem są kluczowe. Warto zacząć od przedstawienia sytuacji. Informacja: „sprzedam mieszkanie z lokatorem”, nie może przestraszyć najemcy. Warto go uspokoić i zapewnić, że nie zostanie wyeksmitowany natychmiast po przejęciu przez nowego właściciela.

Ogłoszenia i biuro nieruchomości. Co na to lokator?

Lokator współpracujący dobrowolnie przy sprzedaży nieruchomości to skarb. Wesprze sprzedającego, utrzyma wnętrza w schludności i będzie dostosowywał swoją obecność dla potencjalnych kupców. W przypadku ogłoszenia samo szukanie nabywcy, nawet posiadając w mieszkaniu taki „skarb” może ciągnąć się w nieskończoność. Koszty rosną, a finał sprzedaży mieszkania z lokatorem jest daleko.

Udając się do biura nieruchomości i pytając: „czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem?”, biuro odpowie, że jak najbardziej, ale znalezienie inwestora chcącego zatrzymać najemcę trochę potrwa.

Lokator nawet bardzo przychylny, po wielu miesiącach bycia „na zawołanie” dla potencjalnych kupców, może stracić cierpliwość. Dlatego też, tłumacząc swojemu najemcy: „sprzedam mieszkanie z lokatorem szybko i sprawnie” należy wywiązać się z tej obietnicy.

Oferta skupu nieruchomości z problemami, a w tym z lokatorem to idealne rozwiązanie dla obu stron. Nikt nie fatyguje najemcy, sprzedaż trwa kilka dni, a cała procedura odbywa się w przeciągu kilku dni. Lokator, który dba o wynajmowane lokum, płaci rzetelnie wszystkie rachunki oraz jest skłonny do kooperacji nie odczuje żadnych skutków takiej sprzedaży.

Oporny lokator. Jak sprzedać mieszkanie w tej sytuacji?

Skarby rzadko się zdarzają, a częściej trafia się lokator konfliktowy, roszczeniowy i w dodatku niekooperatywny. To powoduje, że sprzedaż mieszkania z lokatorem poprzez ogłoszenia i biuro nieruchomości jest niebywale trudna. Eksmisja „na bruk” jest niedozwolona według prawa, a tym samym należy złożyć do sądu wniosek o takowe rozwiązanie. Tu pojawia się problem z długim czasem oczekiwania na decyzję sądu, a także z niepewnym jej wynikiem.

Aby zaoszczędzić sobie kłopotów warto skorzystać z oferty firmy https://nieruchomosci-zeus.pl/ i nie martwić się załatwianiem tej sprawy. Odpowiednio przygotowany zespół specjalistów w naszej firmie podejmuje się nawet najtrudniejszych zadań. Nie jest tu istotny ani stan prawny nieruchomości, ani techniczny. Zespół profesjonalistów zajmie się każdym rodzajem nieruchomości, tak, że sprzedaż mieszkania z lokatorem będzie trwała krótko i uwolni właściciela od uciążliwego problemu. 

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!