Jak szybko sprzedać udziały w nieruchomości?

Współwłasność mieszkania, domu lub działki może mieć postać współwłasności łącznej lub ułamkowej. To drugie oznacza, że współwłaściciele posiadają wydzielone udziały w nieruchomości. Współwłasność w każdej postaci nie jest prostą sprawą. Powstają konflikty, a posiadacze ułamkowych części lokalu nie mogą się ze sobą porozumieć w najprostszych sprawach. W takiej sytuacji lepiej spieniężyć swoją część, gdyż sprzedaż udziałów w nieruchomości pozwoli na wyjście z problematycznej sytuacji, a jednocześnie odzyskanie środków finansowych.

Dobrym pomysłem jest znalezienie nabywcy, który nie boi się takich zagadnień, a także posiada środki finansowe przeznaczone na szybkie zrealizowanie transakcji. Taką firmą zajmującą się skupem udziałów jest https://nieruchomosci-zeus.pl/. To godny zaufania kupiec, który przejmie na siebie wszystkie formalności i przeprowadzi transakcję sprzedaży udziałów w nieruchomości w sposób profesjonalny.

Czy można przeprowadzić sprzedaż bez zgody współwłaściciela?

Sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela jest możliwa. W prawie funkcjonują, co prawda wyjątki, gdy sprzedaż udziałów w nieruchomości obarczona jest prawem pierwokupu. Dotyczy to zbywania wspólnego gruntu rolnego lub udziału w mieszkaniu spółdzielczym. Tu współwłaściciel ma prawo, jako pierwszy wykupić udział. Niemniej często się zdarza, że współwłaściciel nie korzysta z tego prawa. Wówczas sprzedaż udziałów w nieruchomości następuje w oparciu o standardowe procedury.

W przypadku posiadania ułamkowej części zwykłego lokalu, sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody współwłaściciela nie stanowi problemu.  Współwłaściciel nie ma prawa ingerować w taką transakcję, nie musi nawet o niej wiedzieć.

Jak przeprowadzić szybką sprzedaż udziałów w nieruchomości?

W momencie, gdy zapada decyzja o sprzedaży, pojawia się pytanie: jak szybko sprzedam udziały w nieruchomości? Na to pytanie chętnie odpowie firma zawodowo zajmująca się skupem udziałów. Wystarczy kontakt przez stronę internetową, a transakcja zostanie przeprowadzona w kilka dni. Szybkie działanie jest sprawą priorytetową dla firmy, gdyż sprzedający powinien równowartość udziałów otrzymać jak najszybciej.

Z tego też względu uproszczone są wszystkie procedury, a większością spraw formalnych zajmuje się firma. Warto nadmienić, że nie tylko sprzedaż udziału w nieruchomości proceduralnie tak szybko zostaje zakończona. Sztab profesjonalistów w równie błyskawiczny sposób przeprowadzi sprzedaż mieszkania, domu lub działki. W tym przypadku zbywca może liczyć na odpowiedniej wysokości zadatek, zaraz po podpisaniu umowy przedwstępnej.

Koszty sprzedaży udziałów w nieruchomości

Zwykle przy zbywaniu mieszkania lub przy sprzedaży udziałów w nieruchomości sprzedający musi liczyć się z wieloma kosztami. Są to koszty wyceny oraz notarialne. W przypadku skorzystania z oferty naszej firmy można liczyć jedynie na zysk. Koszty pokrywa skupujący, a proponujący sprzedaż udziału w nieruchomości właściciel otrzymuje darmową wycenę i pełne przygotowanie do podpisania aktu notarialnego.

W przypadku uzgodnienia warunków ceny, całość procedur przebiega w krótkim czasie, a sprzedaż udziałów w nieruchomości zostaje błyskawicznie sfinalizowana. Zamiast kosztów, sprzedający otrzymuje godną zapłatę. Dotyczy to również usług skupu mieszkań, skupu mieszkań zadłużonych i innych nieruchomości.

Jak wygodnie sprzedać udział w nieruchomości?

Wygoda, szybkie działanie oraz dobra komunikacja to wymogi dzisiejszego rynku. Działalność firmy https://nieruchomosci-zeus.pl/ oparta jest na technologii zdalnej. Wygoda sprzedającego jest takim samym priorytetem, jak błyskawiczna obsługa sprzedaży udziału w nieruchomości lub całej nieruchomości.

Na każdym etapie ważna jest również komunikacja. Przekazywanie sprzedającemu dokładnych informacji, jak również odpowiadanie na wszelkie wątpliwości nie może obyć się bez udziału internetu. To dzisiejszy fundament działania na trudnym rynku nieruchomości. Kontakt w takiej sprawie, jak sprzedaż udziałów w nieruchomości odbywa się za pomocą odpowiedniego formularza kontaktowego. Korzystając z technologii zdalnej w zaledwie kilka dni można zbyć każdą nieruchomość. Sprzedaż udziałów w nieruchomości w takim trybie jest szybka i satysfakcjonująca obie strony.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!