Wycena Mieszkania Online. Jak szybko i dokładnie poznać wartość swojej nieruchomości?

Sprzedaż mieszkania nie może zostać przeprowadzona bez odpowiedniej wyceny. Dokładne oszacowanie wartości mieszkania podyktowane jest wieloma warunkami. Istnieje możliwość samodzielnej wyceny lub oszacowania wartości przez rzeczoznawcę. W grę wchodzi równie wycena mieszkania online dedykowana właścicielom chcącym szybko zbyć swój lokal. Takie rozwiązanie pozwala na błyskawiczną realizację sprzedaży mieszkania. Nasza firma Nieruchomości-Zeus oferuje prosty formularz do wypełnienia i błyskawiczną darmową wycenę nieruchomości.

Jak wycenić mieszkanie w kilku krokach

Pierwszą decyzją odnośnie sprzedaży nieruchomości jest czas przewidziany na dokonanie transakcji. W przypadku mieszkania darowanego lub dziedziczonego ustalana jest wartość nieruchomości przy dziale spadku. Proces spadkowy po sześciu miesiącach od otwarcia testamentu zostaje zakończony. Wówczas można zdecydować się na sprzedaż mieszkania. Czas do zakończenia procedur spadkowych można przeznaczyć właśnie na dokładną wycenę.

Istnieją sytuacje, kiedy mieszkanie chcemy zbyć jak najszybciej. Z różnych powodów, choćby chęci spłaty zaciągniętych długów mieszkanie zostaje przeznaczone na spieniężenie. Warto wówczas skorzystać z opcji skupu mieszkań zadłużonych i pozyskać niezbędne środki na spłatę długów. Darmowa wycena mieszkania, a także szybka realizacja transakcji pozwala na uzyskanie takiej kwoty, która jeszcze dodatkowo pozwoli na zakup mniejszego lokalu.

Trzy warianty wyceny mieszkania

Zasięgnięcie opinii rzeczoznawcy obarczone jest dość wysokimi kosztami. Rzeczoznawca majątkowy jest w Polsce osobą uprawnioną do dokonywania wyceny nieruchomości. To powoduje, że jego usługi są płatne. Wycena rzeczoznawcy często jest wymagana przy różnego rodzaju postępowaniach prawnych związanych z nieruchomościami. Może być również rozwiązaniem dla osoby prywatnej lub instytucji sprzedającej nieruchomość.

Poza parametrami obligatoryjnymi dotyczącymi indywidualnych uwarunkowań nieruchomości rzeczoznawca oferuje również pogłębioną metodę porównawczą. Bierze pod uwagę ceny transakcyjne, stan prawny mieszkania, historię kredytową oraz umiejscowienie lokalu w przyszłych planach zagospodarowania przestrzennego. Korzysta także z dostępu do aktów notarialnych innych nieruchomości o podobnych parametrach. To długi proces, inaczej niż szybka wycena nieruchomości online, który może odwlec w czasie sprzedaż mieszkania.

To powoduje, że wycena będzie bardzo dokładna, ale również niezwykle kosztowna. Rzeczoznawca w zależności od dokładności analizy zażyczy sobie nawet kilka tysięcy złotych. Jakakolwiek wartość mieszkania nie zostanie oszacowana, trzeba będzie od niej odjąć koszty rzeczoznawcy.

Samodzielne wykonanie wyceny nie jest łatwe. Oprzeć proces ten należy na kilku czynnikach. Przede wszystkim wziąć pod uwagę warto zakres ofert podobnych nieruchomości, a także zapoznać się z cenami transakcyjnymi, które mogą być niższe niż ofertowe. Niedokładność w wycenie samodzielnej może spowodować przeszacowanie wartości nieruchomości lub niedoszacowanie. W pierwszym przypadku przełoży się to na długie szukanie nabywcy, w drugim szybka sprzedaż za „grosze” może nie spełnić oczekiwań sprzedającego.

Optymalnym rozwiązaniem jest wycena mieszkania online. Kierując ofertę sprzedaży mieszkania firmie skupującej lokale można w sposób wygodny i bez wychodzenia z domu uzyskać oszacowanie wartości na podstawie przedstawienia w formularzu dokładnych danych nieruchomości. Oferta dotyczy wszystkich rodzajów nieruchomości, w tym mieszkań, domów oraz działek. Przy tym rzetelną wycenę kupowanej nieruchomości zapewnia zespół profesjonalnie przygotowanych specjalistów.

Co trzeba wziąć pod uwagę przy wycenie nieruchomości?

Odpowiednia wycena mieszkania online gwarantuje jej szybką sprzedaż. Na wartość nieruchomości składa się wiele czynników. Zaczynając do samego lokalu do wyceny brany jest pod uwagę stan techniczny, metraż, rozkład pomieszczeń i standard wykończenia. Na cenę składa się również lokalizacja w mieście, jak również na mapie kraju. Różne miasta oferują różne ceny, a to samo dotyczy dzielnic w miastach. Nieodzowne jest w tym przypadku porównywanie ofert na portalach ogłoszeniowych i sprawdzanie, za jaką cenę podobne lokale zostały sprzedane. Ustalając cenę nieruchomości trzeba zawęzić porównanie do mieszkań o podobnym metrażu i w podobnej lokalizacji.

Trudno jest przewidzieć wszystkie czynniki, jakie mają wpływ na wycenę mieszkania. Czasem zdarza się, że nieruchomość o konkretnych parametrach sprzeda się szybko, a inna o podobnych będzie długo czekała na nabywcę. Aby uchronić się przed takimi wypadkami warto zwrócić się do profesjonalnego skupu nieruchomości.

Darmowa wycena mieszkania firmy https://nieruchomosci-zeus.pl/wycena/ gwarantuje dokładne oszacowanie według wszystkich tych elementów i złożenie dobrej oferty sprzedającemu mieszkanie. Jednocześnie większość formalności odbywa się w trybie zdalnym, zapewniając komfort i wygodę. Wycena nieruchomości online – to prosty formularz, który w szybkim czasie dostarcza kluczowej informacji, co do ceny lokalu.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!