Szybka sprzedaż hotelu. Czy to możliwe?

Branża hotelarska dawno nie była w tak złym stanie. Brak klientów, jak również brak możliwości przewidzenia przyszłości prowadzi do zamykania pensjonatów i hoteli. Co rusz pojawiają się ogłoszenia typu: „sprzedam pensjonat” i jeśli lokalizacja jest atrakcyjna, to właściciel może mieć małą szansę, że sprzeda swój obiekt. Natomiast myśląc: „sprzedam hotel”, pojawia się już większy problem.

Tradycyjne ogłoszenia i wyspecjalizowane biura nieruchomości dwoją się i troją, żeby znaleźć kupca. Sprzedaż hotelu w tym trybie nawet poniżej kosztów jest sukcesem. Warto w związku z tym poszukać lepszej alternatywy, niezależnie, czy to hotel, czy pensjonat na sprzedaż jest przeznaczony. 

Korzystając z usług skupu nieruchomości https://nieruchomosci-zeus.pl/, właściciel domu, mieszkania, czy nieruchomości komercyjnej może liczyć nie tylko na szybkie odzyskanie środków finansowych, ale również na pomoc specjalistów, którzy poprowadzą całą transakcję od kontaktu po akt notarialny.

Długa lista ogłoszeń

Gdy chcesz sprzedać hotel, często potencjalni kupcy odpowiadający na ogłoszenia,  chcą dokonać życiowej inwestycji i kupić obiekt za bezcen. Sprzedający koncentruje wysiłki, by hotel na sprzedaż dobrze się prezentował, dokładając do tego jeszcze więcej kosztów. Kupiec może, ale nie musi decydować się na zakup. Jest również obawa, czy transakcja w ogóle dojdzie do skutku. Jeśli potencjalny inwestor nie dysponuje gotówką na już, tylko stara się o kredyt hipoteczny, to tak naprawdę finał transakcji jest nieznany.

W takiej sytuacji właściciel pensjonatu na sprzedaż lub hotelu może stracić sporo czasu i pieniędzy. W skupie nieruchomości nieistotny jest stan prawny, czy techniczny. Zespół specjalistów nie boi się trudnych wyzwań. Skup nieruchomości z problemami, a także skup domów, działek oraz lokali użytkowych chętnie korzysta z każdej możliwości wybawienia sprzedającego z problemów nieruchomościowych. Tu nie będzie problemu z gotówką, a kilkudniowa operacja zmiany właściciela to wielka zaleta w dzisiejszych czasach.

Jak nie ogłoszenia to może biuro nieruchomości?

Opcja dobra, choć w aktualnych warunkach równie mało skuteczna, co ogłoszenia. Agent nieruchomości to pośrednik w sprzedaży, który szuka kupca na zlecenie sprzedawcy. Związana z tym  jest wysoka prowizja pośrednika nieruchomości, która połączona z kosztami potencjalnego remontu może przestraszyć każdego sprzedającego. W dzisiejszej rzeczywistości hotelarskiej pensjonat na sprzedaż lub hotel na sprzedaż bywa rozpaczliwą próbą odzyskania ulokowanych środków. Tym samym kolejne koszty oraz czas oczekiwania na znalezienie kupca są trudne do zaakceptowania.

Myśląc  jak sprzedam hotel, właściciel ma nadzieję, że finał transakcji nastąpi szybko. Niestety, nawet najlepsi pośrednicy mają małe szanse na znalezienie kupca, który choćby obejrzy wystawiony hotel na sprzedaż. Potencjalni inwestorzy posiadający gotówkę, wolą polować na cenowe „promocje” przy sprzedaży wysokich marek w hotelarstwie, a mały przytulny pensjonat na sprzedaż, zbyt często jest przez nich pomijany.

Tu dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiedniego kupca, na którego decyzję czeka się zaledwie chwilę. Korzystając z formularza kontaktowego można zgłosić: „sprzedam pensjonat nad morzem” i oczekiwać decyzji o jego zakupie. Proceduralnie, jak w przypadku skupu mieszkań, czy działek, jeśli zapada pozytywna decyzja, następuje darmowa wycena online.

Jak zaoszczędzić czas przy sprzedaży hotelu?

Wiele spraw, kłopotów i stresu można sobie zaoszczędzić korzystając z usług odpowiedniego skupu nieruchomości. Nie tylko w przypadku, kiedy pensjonat na sprzedaż jest wystawiony, ale również w przypadku innych lokali. Jeśli hotel na sprzedaż podzielony jest na wspólników i tylko jeden z nich chce pozbyć się kłopotów, można wykorzystać skup udziałów w nieruchomości. Odzyskanie nawet części pieniędzy często jest zabiegiem poprawiającym sytuacje finansową przedsiębiorcy. Skup nieruchomości zareaguje na każdą ofertę typu: „sprzedam pensjonat lub hotel”. Warto tu nadmienić, że firma nie koncentruje się lokalizacyjnie w jednym miejscu. Zasięg działania jest ogólnopolski, więc pensjonat na sprzedaż może znajdować się w każdym zakątku kraju.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!