Sprzedaż mieszkania i kupno nowego. Jak przebiega transakcja wiązana?

Nieruchomości to doskonała forma inwestycji. Zagrożone jest to, co prawda, zmieniającymi się uwarunkowaniami rynku, niemniej lokowanie pieniędzy w nowe mieszkanie zawsze było i będzie dobrym, ekonomicznym rozwiązaniem. Koszty zakupu mieszkania jednak są wysokie i bez odpowiednich środków finansowych nie da się dokonać inwestycji.

Oczywiście nieruchomość można odziedziczyć lub otrzymać w darowiźnie. Wówczas pieniądze łatwo pozyskać ze sprzedaży mieszkania. Szybkie odblokowanie finansów na inwestycje można uzyskać korzystając z oferty skupu nieruchomości https://nieruchomosci-zeus.pl/. Cała transakcja przeprowadzona zostaje w ciągu kilku dni, w większości procedury są zdalne, a to przekłada się na błyskawiczne uzyskanie pieniędzy na nowe mieszkanie.

Jak sprzedać i kupić nowe mieszkanie?

W dzisiejszych, bardzo mobilnych czasach, rzadko, kto zostaje na jednym mieszkaniu przez całe życie. Młodzi ludzie kupują małe lokum, a za jakiś czas zmieniają je na rodzinne, duże mieszkanie. Kupno mieszkania na kredyt jest jak najbardziej możliwe dzięki uruchomieniu środków ulokowanych w małej nieruchomości. Wówczas koszty kupna mieszkania większego nie będą tak obciążały domowego budżetu.

Transakcja wiązana to określenie połączenia sprzedaży z kupnem bez zbędnej zwłoki. Oznacza to, że mając na uwadze koszty zakupu mieszkania nowego, warto znaleźć szybko kupca na stare lokum. Wówczas pieniądze ze sprzedaży można od razu ulokować w nowej inwestycji. Taka operacja jest wykonalna pod warunkiem zdobycia kupca na swoje mieszkanie szybko, a jednocześnie na tyle zasobnego finansowo, by dokonać zapłaty od razu. Takie rozwiązanie oferuje odpowiedni skup nieruchomości, który rozliczy się ze sprzedającym zaraz po podpisaniu aktu notarialnego.

Umowa przedwstępna w transakcji wiązanej

Kluczową kwestią dokonania zakupu nieruchomości z rynku wtórnego jest dokonanie szybkiej zapłaty. W tym przypadku warto z nabywcą posiadanego lokalu zawrzeć umowę przedwstępną kupna mieszkania. Pozwoli to na pobranie odpowiedniego zadatku lub zaliczki, który jednocześnie zasili część wkładu na nowe mieszkanie. Wybierając ofertę skupu mieszkań można liczyć na to, że zadatek zostanie wypłacony, jak tylko umowa przedwstępna kupna mieszkania zostanie podpisana.

Sprzedaż mieszkania w miarę nowego ma większe szanse w przypadku szukania potencjalnego nabywcy w tradycyjny sposób. Jednakże mieszkanie starsze, w mniej atrakcyjnej lokalizacji, czy do remontu może utrudnić szybką sprzedaż. Kluczem w transakcji wiązanej jest dokonanie obu działań – sprzedaży i kupna w jednym czasie. Jest to najbardziej opłacalne, gdyż koszty kupna mieszkania nie obciążą dodatkowo kieszeni. W przypadku nieruchomości z lokatorami, najłatwiej zaoferować ją firmie oferującej skup nieruchomości z problemami.

Koszty przeprowadzenia transakcji wiązanej

Koszty zakupu mieszkania to w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego obowiązek zapłaty praktycznie od razu. Tu również należy wziąć pod uwagę koszty notarialne przy zakupie mieszkania. Całość można jednak sfinansować dzięki sprzedaży swojego lokalu. Niejednokrotnie kupując większe mieszkanie trzeba posiłkować się kredytem. Bank bierze pod uwagę środki pozyskane ze sprzedaży posiadanej nieruchomości, jako wkład własny i przyznaje szybciej kredyt na zakup mieszkania.

Posiadając nieruchomość jeszcze nową, czyli nabytą mniej niż pięć lat przed planowaną sprzedażą należy liczyć się z zapłaceniem podatku. W tej sytuacji warto wiedzieć, że podatku można uniknąć, jeśli sprzedaż nastąpi w przeciągu trzech lat od nabycia nieruchomości. Warunkiem jest przeznaczenie całej kwoty na poczet nowego mieszkania. Umowa przedwstępna kupna mieszkania powinna zostać dołączona do wniosku kredytowego.

Sprzedaż lokalu i kupno mieszkania od dewelopera

W przypadku chęci zamiany mieszkania na zupełnie nowe mieszkanie sprawa jest ułatwiona. Koszty zakupu mieszkania to wpłata zaliczki lub zadatku przy umowie rezerwacyjnej, a następnie dokonywanie odpowiednich wpłat przez okres oczekiwania za odbiór kluczy. Z deweloperem zostaje podpisana umowa deweloperska oraz umowa przedwstępna zakupu mieszkania i od tego momentu umówione transze powinny być wpłacane regularnie.

Transakcja wiązana, czyli sprzedaż nieruchomości przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej ułatwi kupno mieszkania od dewelopera. Jednocześnie pozwoli na spokojne oczekiwanie na przyznany kredyt na zakup mieszkania.

Ważnymi elementami, które trzeba skonkretyzować jest określenie terminów w takich dokumentach jak umowa przedwstępna sprzedaży i umowa przedwstępna kupna mieszkania. Dokładne określenie terminu oddania kluczy nabywcy swojego lokalu ważne jest ze względu, na obowiązek wyprowadzenia się. Jeśli następuje transakcja wiązana, to najlepiej, jak kupno mieszkania zbiegnie się ze sprzedażą. Dobre zgranie terminu przeprowadzek pozwoli na łatwą zamianę mieszkań.

Możliwe jest to do osiągnięcia dzięki sprzedaży mieszkania firmie Nieruchomosci Zeus. Terminy można tu dokładnie dopasować do swoich potrzeb, a wypłacony zadatek powoduje, że koszty zakupu mieszkania zostaną zmniejszone.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!