Kamienica na sprzedaż. Jak szybko sprzedać taką nieruchomość?

Znalezienie nabywcy na kamienicę jest niezwykle trudne. W dzisiejszych czasach największa ilość potencjalnych kupców kieruje uwagę na nowo powstające osiedla deweloperskie. A za tym kamienica na sprzedaż, nawet w dobrej lokalizacji może nie przedstawiać ciekawej oferty. Często wiąże się to z jej złym stanem technicznym. Także cena może odstraszać, gdyż kamienice przeważnie zajmują najdroższe parcele w centrach miast lub ich pobliżu.

Nie każda kamienica na sprzedaż jest w centrum miasta. Stare kamienice w dalszych rejonach, przeważne zalegają zasoby mieszkaniowe gminy i wykorzystane są na lokale komunalne lub socjalne. Coraz częściej zdarza się jednak, że mieszkańcy danego budynku podejmują decyzję o wykupie mieszkań, a nawet całej nieruchomości z gruntem. Wówczas pojedynczy właściciel posiada udział w kamienicy. To pozwala na sprzedaż całej kamienicy, jeśli wszyscy się ta to decydują, albo samego udziału. 

W takiej sytuacji przychodzi z pomocą odpowiedni nabywca, który skupuje nieruchomości wszelkiego rodzaju, taki jak https://nieruchomosci-zeus.pl/. W szybkim czasie dokonana zostanie wycena i w przeciągu zaledwie kilku dni właściciel kamienicy może pozbyć się kłopotliwej nieruchomości.

Kamienica na sprzedaż zazwyczaj ma już swoich lokatorów, którzy nie muszą godzić się na płacenie wyższych czynszów. Myśląc: sprzedam kamienicę z lokatorami, może się to okazać prawie niemożliwe.

Stara kamienica do remontu – poważny problem

Przeglądając ogłoszenia „sprzedam kamienicę do remontu” wyraźnie widać, jak długo właściciele nie mogą znaleźć nabywcy. Kamienica na sprzedaż, która jest zadbana i ma uregulowany stan prawny prędzej znajdzie kupca. Potencjalny inwestor może nie być jednak przygotowany na problemy związane z remontem kamienicy.  Szczególnie, jeśli budowla jest stara i zabytkowa, trzeba liczyć się z wieloma formalnościami i zgodą konserwatora zabytków. Wówczas, żeby ją dobrze sprzedać, trzeba trochę podszykować, a za tym idzie wyższa cena i jeszcze mniej chętnych kupców. 

Błędne koło można przerwać wykorzystując skup nieruchomości i nie kłopocząc się drogimi i czasochłonnymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Zadając pytanie, czy sprzedam kamienice do remontu, można tu uzyskać pozytywną odpowiedź. Nasze usługi skupu nieruchomości z problemami dotyczą zarówno mieszkań, domów, jak i kamienic w różnym stanie technicznym. Wysyłając nam wiadomość: „w moich zasobach jest kamienica sprzedam ją bardzo chętnie”, można oczekiwać szybkiej i efektywnej reakcji. Kamienica na sprzedaż może być w jakimkolwiek miejscu położona lub posiadać zły stan techniczny.

A jak sprzedać udział w kamienicy?

Zdarzyć się może, że kamienica ma kilku właścicieli. Każdy ma w niej ma swój udział. Jeśli udział w kamienicy ma charakter „wskazujący na lokal”, to sprzedaż może być łatwiejsza, choć nie musi. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że udział ze wskazaniem na lokal, to nie jest to samo, co własność mieszkania. W wielolokalowym budynku wszyscy udziałowcy są współwłaścicielami budynku.

W takiej sytuacji ważne jest, żeby umowa spisywana przez wszystkich właścicieli zawierała jedną ważną klauzulę. Chodzi o wyodrębnienie do samodzielnego użytku posiadanego mieszkania. Bez tego zapisu, tak naprawdę, każdy współwłaściciel może użytkować całą nieruchomość. 

Jeśli takie zapisy są w umowie zawarte można skierować uwagę na firmę skupującą udziały w nieruchomościach. Transakcja przebiega w dużej mierze przez internet i trwa zaledwie kilka dni, a pieniądze zostaną wypłacone w momencie podpisania aktu notarialnego.

Skup nieruchomości Nieruchomosci-Zeus.pl, to firma, która pomoże w rozwiązaniu problemu, pt.: sprzedam kamienice lub udziały w kamienicy. Pomocny zespół profesjonalistów zadba o to, by transakcja przebiegła prawidłowo. Specjaliści zadbają o poinformowanie sprzedającego o wszystkich wymaganych formalnościach, tak by ułatwić i przyspieszyć maksymalnie proces sprzedaży. 

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!