Jak zbudować całoroczny dom bez pozwolenia?

Mały domek za miastem wśród zieleni kusi niejednego. Jednakże budowa domu obarczona jest koniecznością nie tylko uzyskania niezbędnych pozwoleń, ale również całym procesem budowlanym. To może być zniechęcające, jednakże chcąc wykorzystać działkę w atrakcyjnej okolicy warto skorzystać z prawnych możliwości budowy domu bez pozwolenia. A chcąc ograniczyć czas budowy można wykorzystać technologię domów modułowych. Kilka ważnych warunków należy spełnić, by taka inwestycja doszła do skutku i nie zaistniała samowola budowlana.

Planując, jednak duży dom dla rodziny należy już podjąć szeroko zakrojone działania dotyczące pozwolenia na budowę oraz zebrania odpowiednich funduszy. Chcąc przenieść się na stałe w podmiejskie okolice można sprzedać mieszkanie w mieście i zyskać odpowiednie środki finansowe.  Dobrym rozwiązaniem jest oferta firmy http://nieruchomosci-zeus.pl i przeprowadzenie transakcji gwarantującej szybkie spieniężenie nieruchomości.

Dom modułowy całoroczny. Kiedy nie trzeba zezwolenia na budowę?

Domki całoroczne bez pozwolenia są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Popularność zawdzięczają dzięki szybkiemu i łatwemu postawieniu małego domu na działce. Cały proces zazwyczaj trwa niecałe dwa miesiące. Jednakże procedurę budowy takiego domu należy rozpocząć od prawnego jego usankcjonowania. Działka, na której ma zostać postawiony musi należeć do inwestora, a prawo własności nieruchomości musi być potwierdzone u notariusza. Jest to osoba zaufania publicznego, której podpis potrzeby jest przy każdej umowie dotyczącej nieruchomości.

Akt notarialny oraz projekt i szereg niezbędnych dokumentów należy przedstawić w Urzędzie Gminy. Dom na zgłoszenie może zostać postawiony nie wcześniej niż 21 dni po zgłoszeniu jego budowy.

Kiedy więc nie trzeba pozwoleń na budowę? Prawo budowlane po nowelizacji dokładnie określa warunki, kiedy może powstać dom na zgłoszenie, a kiedy jest wymagane pozwolenie na jego postawienie. Budowa domu bez pozwolenia może nastąpić w przypadku małego – do 35m2 powierzchni użytkowej – budynku na działce min. 500 m2. Warto tu nadmienić, że taki dom nie może mieć poddasza użytkowego i musi być parterową budowlą.

Czy dom modułowy może być całoroczny?

Zdecydowanie tak. Domki całoroczne bez pozwolenia budowane w technologii szkieletowej są przewidziane, jako budynki całorocznego użytkowania. Warto nadmienić, że dodatkowe ocieplenie może zwiększyć powierzchnię użytkową i wówczas parametry domu na zgłoszenie się zmienią. Tym samym niezbędne będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenia. Aby cieszyć się możliwością korzystania z domku zimą warto odczekać kilka miesięcy od postawienia budynku i dopiero wówczas zrobić ocieplenie.

Wynika to z przepisów, które umożliwiają docieplenie każdego domu do wysokości 12m. Małe domki szkieletowe – modułowe nie przewidują takiej wysokości, niemniej zwiększają objętość struktury budowlanej. Przy odbiorze dom na zgłoszenie musi posiadać odpowiednią powierzchnię, stąd też docieplenie należy zrobić później.

Dom bez pozwolenia całoroczny nie jest duży, ale może być odpowiedni dla małej rodziny. Wybierając projekt domu całorocznego warto zainwestować w wyobraźnię współczesnych projektantów. Niekiedy na niewielkiej powierzchni może powstać mały, przestronny „pałac”. W celu realizacji planów można sprzedać mieszkanie w mieście i wybrać najbardziej optymalny projekt całorocznego domu bez pozwolenia. To dobre rozwiązanie, gdy trzeba sprzedać mieszkanie zadłużone po to, by zyskać nowe cztery kąty oraz spłacić długi.

Koszty budowy domu bez pozwolenia

Atrakcyjna lokalizacja i odpowiednio duża działka kusi, by postawić na niej dom. Współczesna technologia pozwala na budowę domu bez pozwolenia, który będzie tani, ale spełniający wszystkie wymogi energooszczędności. Domy modułowe produkowane są w postaci półfabrykatów w fabryce, przewożone następnie są na działkę i odpowiednio złożone. To ogranicza koszty budowy i robocizny. Jednocześnie całoroczne domki bez pozwolenia na budowę są ciepłe i energooszczędne.

Koszt takiej inwestycji zamyka się poniżej 100 tys. złotych wraz z projektem, kosztami przewiezienia i postawienia. To niska cena za posiadanie własnego małego domku. Warto, więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem, kiedy zgiełk miasta przytłacza. Sprzedać mieszkanie można bezproblemowo do skupu nieruchomości https://nieruchomosci-zeus.pl i postawić dom bez pozwolenia całoroczny.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, wypełnij formularz, a otrzymasz ofertę zakupu w ciągu 24H!